Dzień Kobiet w Warszawie

DZIEŃ KOBIET W WARSZAWIE

8 marca uczniowie klasy 0 A z wychowawczynią panią Ewą Gniado i klasy 1 A z wychowawczynią panią Moniką Beta spędziły miły Dzień Kobiet w Warszawie. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Alicja w krainie czarów" w teatrze Syrena. Bohaterowie sztuki przenieśli nas do dziwnej krainy, w której mieszkają niespotykane  stworzenia i panują niecodzienne zwyczaje. Niestety na koniec wszystko okazało sie tylko snem. Potem udaliśmy sie na spacer do Łazienek Królewskich. Dzieci mogły zobaczyć pałac na wodzie, liczne zabytki  oraz z bliska podziwiać z zwierzęta: wiewiórki, pawie, dzikie kaczki i gołębie. Na koniec udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego. Po krótkim zwiedzaniu z przewodnikiem mieliśmy zaplanowaną lekcję muzealną. Dzieci pod opieką instruktora lepiły z modeliny paciorki na wzór starożytnych wzorów. Najgrzeczniejsze dzieci miały okazję sfotografować się w stroju rycerza. Wykonane naszyjniki z koralików dzieci zabrały do domu, aby podarować je ukochanej mamie, babci, siostrze, czy koleżance.

TO BYŁ SUPER DZIEŃ KOBIET!

Monika Beta

08-03-2017