Niecodzienna lekcja biologii

13 i 14 marca odwiedził naszą szkołę pszczelarz - pan Andrzej Suwała. Przeprowadził  on bardzo interesujące warsztaty dla 14 klas szkoły podstawowej i gimnazjum pt: "MIODOBRANIE". Uczniowie dowiedzieli się czym i w jaki sposób odżywiają się pszczoły, w jaki sposób się porozumiewają między sobą, jak pszczoły przerabiają nektar na miód.

Nasz gość zademonstrował strój pszczelarza, sprzęt używany w procesie miodobrania oraz zaprezentował sam proces miodobrania. Każdy uczeń miał możliwość samodzielnie zakręcić wirówką do miodu! Za pomoc w wirowaniu każdy uczestnik otrzymał słoiczek pysznego miodu.

Zajęcia bardzo spodobały się uczniom, w związku z tym kolejne warsztaty pt: "W KRAINIE PSZCZÓŁ" z pokazem ula z żywymi pszczołami planujemy pod koniec maja.

K. Czajkowska