120096 odwiedzin

WARSAW ANIMALS DAYS

W dniach 07-09.04.2017 roku w Centrum Targowym PTAK WARSAW EXPO  w Nadarzynie odbyły się największe targi zoologiczne – w Polsce.
Klasa 5b miała okazję obejrzeć zwierzęta gospodarskie, morskie, egzotyczne oraz motyle.To była prawdziwa lekcja przyrody oraz niezwykła okazja do spotkania się oko w oko z żywymi, tropikalnymi motylami. Po specjalnym stoisku latało ponad 50 kolorowych motyli, które siadały na włosach, czy dłoniach. Usłyszeliśmy ciekawostki przygotowane przez edukatorów.
Na wyciągnięcie ręki były takie zwierzęta, jak olbrzymie pająki ptaszniki (nazywane często tarantulami), groźnie wyglądające skorpiony, bardzo silne węże, zwinne gekony, agamy, legwany, a także wije, skolopendry i jeż afrykański.
Wystawa zwierząt gospodarskich była świetną okazją dla wszystkich  dla dzieci, do zobaczenia na żywo takich sympatycznych zwierząt, jak: kucyki kozy, czy króliki. Oprócz zwierząt gospodarskich pojawiły się także  wielbłąd, alpaki, osły i owce kameruńskie.
Wystawa „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”, przygotowana przez Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk, przybliżyła nam różnorodność świata zwierząt tego okresu. Na wystawie zaprezentowano skamieniałe kości, takich zwierząt jak: mamut włochaty, nosorożec włochaty, jeleń olbrzymi, prażubr, renifer, niedźwiedź jaskiniowy, tur oraz słoń leśny.

To był ciekawy dzień.

R.J