PROJEKT EDUKACYJNY-LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Wtorkowy poranek uczennice klasy sportowej – 2b spędziły, realizując projekt gimnazjalny przeznaczony dla uczniów 1a – klasy językowej. W ramach zajęć języka angielskiego Martyna Orlińska i Wiktoria Zięcina zapoznały uczniów ze słownictwem związanym z Bożym Narodzeniem. Dzieci podziwiały własnoręcznie wykonane ilustracje, przedstawiające nowe nazwy a na kartach pracy maluszki wykonały własne obrazki. Słownik pierwszaków wzbogacił się po zajęciach o kolejne dwanaście elementów.

Taka lekcja to nie tylko realizacja projektu, ale także zapoznanie się z wyjątkowo wymagającą pracą nauczyciela, sprawdzenie swoich predyspozycji w tym charakterze a często podjęcie pierwszych decyzji związanych z przyszłym zawodem. Dziewczęta zostały miło przyjęte przez młodszych kolegów oraz szybko nawiązały nowe znajomości.

Marzena Zimna